Sborový den BJB Viera

Dne 18. 6. 2017 jsem se zúčastnila sborového dne BJB Viera v Bratislavě. Pozvání jsem s vděčností přijala od Michala Kevického, kazatele sboru. Na přelomu srpna a září má totiž sbor Viera naplánovanou akci v Hotelu a chatové osadě Lomy. Jedná se o sborový tábor s tématikou „Biblia v tvojom živote“. V létě jsem toužila jet na nějakou podobně zaměřenou akci, a proto jsem se na tábor po konzultaci s bratrem Michalem přihlásila. Sborový den jsem vnímala jako možnost aspoň trochu se seznámit s některými lidmi ze sboru. (Tábora jsem se v daném termínu zúčastnila a byl to povzbuzující zážitek. Tábory s BJB Viera jsem i s tímto rokem zažila celkem 3x a jsem za ně velmi vděčná). 

Přijela jsem už v sobotu, abych si mohla prohlédnout Bratislavu. Sestra ze sboru mě vyzvedla na nádraží a odvezla mě do jednoho bytu, kde jsem mohla bezplatně přespat. Byla jsem za to vděčná. Po odložení batohu jsem se šla poohlédnout po městě. Navštívila jsem Slavín, tj. vojenský cintorín, a Bratislavský hrad. Tyhle procházky jsem pojala jako svůj soukromý čas o samotě s Bohem. Těžko to popisovat, bylo to překrásné!

Bratr Michal mě odvezl ráno v neděli do shromáždění. Sborový den pak probíhal ve venkovním areálu nedaleké školy formou pikniku a koncertu. Počasí bylo nádherné. Měla jsem možnost popovídat si s pár lidmi a tím se s nimi trochu seznámit. Vyústilo to v dohodu s jednou sestrou, že spolu budeme bydlet na táboře na pokoji :-). Pán je úžasný, dává nad očekávání, i když mění naše plány! Jeho plány jsou ale stejně lepší!

Měla bych k tomu ještě hodně co napsat. Před tím víkendem, během něho i po něm mi Pán daroval více zkušeností v souvislosti se sborovým dnem a nadcházející akcí sborového tábora. Pokládám to za Jeho velkou milost a dar. Když jsem se za to modlila, tak jsem říkala: „Pane, jsem zvědavá, co mi připravíš. Nechám se překvapit. Prosím, veď mě po tvých cestách, ne po mých.“ 

Ze srdce všem zainteresovaným děkuji za krásné přijetí, péči, starost i za modlitby!

Největší dík patří našemu Pánu. Nech je oslávené Jeho meno.